Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka »» bostik »» obklady »» ARDAFLEX XXL

ARDAFLEX XXL

speciálně určené pro lepení velkých formátů na stěny

ARDAFLEX XXL

ARDAFLEX XXL je mimořádně vhodný pro lepení velkoformátové slinuté dlažby na povrchy stěn i podlah ve vnitřním i venkovním prostředí, včetně oblastí pod vodou. Pro lepení světlého, průsvitného mramoru použijte ARDAFLEX MARMOR FAST, ARDAFLEX MARMOR nebo ARDAFLEX S2 PREMIUM.

ARDAFLEX XXL je možné použít i jako opravnou maltu ke stěrkování stěn do tl. vrstvy 20 mm.

výhody, použití

  • pro lepení velkoformátové slinuté dlažby na stěny a podlahy
  • pro lepení velkoformátové keramiky na stěny a podlahy
  • i na podlahové topení
  • pro vnitřní, venkovní i podvodní použití
  • pro lepení obkladu na obklad
  • pro stěrkování stěn do tloušťky 20 mm
  • velmi stabilní – nestéká
  • s technologií vylehčených plnidel – velmi dobrá roztíratelnost
  • velmi vysoká vydatnost

aplikace

PŘÍPRAVA PODKLADU

Podklad musí být nosný, trvale suchý, čistý (bez špíny, mastnoty, tuků, vosků a dalších činitelů způsobujících oddělování), bez trhlin, pevný v tahu i tlaku a neměl by být příliš hladký nebo drsný. Silně nasákavé podklady a podklady s obsahem sádry doporučujeme zpevnit pomocí ARDAGRIP CLASSIC. Vhodnými podklady jsou např. beton, lehčený beton a pórobeton (Ytong), cementové, vápenné a sádrové omítky, stavební sádrové desky, sádrokartonové a sádrovláknité desky, cementový, litý bitumenový a anhydritový potěr, sádrou pojené suché podlahové desky a staré povrchy keramických krytin.

Nesavé a hladké podklady v interiéru i exteriéru opatřete penetrací ARDAGRIP XPRESS. Anhydritový litý potěr musí být suchý (max. 0,5 CM-%), přebroušen a zbaven od zbytků prachu. Vytápěné potěry musí projít cyklem postupného zahřátí a ochlazení dle předpisu výrobce topení, přičemž jejich zbytková vlhkost před pokládkou musí být 2,0 CM-% v případě cementového potěru nebo 0,3 CM-% u anhydritového litého potěru.

Při lepení na dřevotřískové nebo OSB desky použijte napětí oddělující podložku BOSTIK NIBOLAY RENOFLEECE, instalovanou 24 hod. předem elastickým lepidlem BOSTIK PARFIX ELASTIC (ozubená stěrka vel. B2).

Při lepení obkladu na obklad použijte rychlou penetraci ARDAGRIP XPRESS, na kterou je možné lepit po 0,5 až 3 hodinách.

NÁVOD K POUŽITÍ

Výrobek nezpracovávejte při teplotě pod +5 °C. Dilatační spáry vyplňte silikonem BOSTIK PROFISIL PREMIUM, resp. BOSTIK UNTERWASSERSILICON v případě bazénů a nádrží s primerem BOSTIK PRIMER 5005 MS/ST.

ARDAFLEX XXL se v čisté nádobě na maltu smísí s cca 8,3 litry čisté a studené vody (při lepení na stěny) nebo s 9,0 litry čisté a studené vody (při lepení na podlahu), dokud se nedosáhne konzistence bez hrudek. Připravená malta se ponechá 3–4 minuty odstát a znovu se krátce promíchá. Malta je poté zpracovatelná 3–4 hodiny. Výrobek se na podklad nejprve natáhne hladkou stranou hladítka, čímž se vytvoří kontaktní vrstva. Následně se na čerstvou kontaktní vrstvu nanese nová malta, která se rozetře ozubenou stranou hladítka podle formátu krytiny. Otevřená doba pro lepení závisí na teplotě podkladu a okolí a činí zpravidla min. 30 minut. Ve venkovním prostředí a v oblastech pod vodou je třeba zvláštní pozornost věnovat tomu, aby keramický obkladový materiál byl celoplošně podlepen bez dutých míst. V těchto případech doporučujeme nanášení lepidla i na rubovou stranu krytiny (tzv. metodu Buttering-Floating – viz ČSN EN 1322).

aplikační teplota

+5 °C až do +25 °C

barva

šedá

doba zavadnutí

30 minut

doba zrání

7 dní

měrná spotřeba

1,1 - 1,2 kg/m² v závislosti na vel. ozubené stěrky

měrná spotřeba záměsové vody

8,3 - 9,0 l/18kg

odolnost proti teplu

+80 °C

skladování

v suchu při +5 °C až +25 °C

skladovatelnost

12 měsíců

vydatnost

16,4; 12,9; 10,0 nebo 8,2 m² (stěrka 4x4; 6x6; 8x8 nebo 10x10 mm)

balení

balení
cena Kč
18 kg
na dotaz
Uvedené ceny jsou bez DPH.
  Takto označené položky držíme skladem.
  Takto označené položky jsou pouze na objednávku.

dokumentace

Rychlý dotaz
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru