Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka »» bostik »» obklady »» ARDALAN AQUA

ARDALAN AQUA

vysoce hodnotná nivelační stěrka

NIVELAČNÍ HMOTA PRO EXTERIÉR

Slouží v exteriéru ke tmelení, vyrovnání a nivelizaci potěrů, rychleschnoucích potěrů a betonu před pokládkou např. keramických krytin. Výrobek je zejména vhodný pro použití v mokrých prostorách, na balkónech a terasách, stejně jako v prostředích trvale pod vodou. Vhodná pro použití v tloušťce vrstvy 2–20 mm v jednom pracovním kroku. Stěrková hmota je pochůzná již 2–3 hodiny po aplikaci.

Samorozlévácí cementová hmota pro exteriér, s malým pnutím, čerpatelná.

výhody, použití

Rozlévací, rychle tvrdnoucí, voděodolná, možnost nanášení čerpadlem, tuhnutí s malým pnutím, vhodná pro zatížení kolečkovými židlemi od tloušťky 2 mm.

aplikace

Podklad dle DIN 18 365 musí být trvale suchý, čistý (bez špíny, mastnoty, tuků, vosků a dalších činitelů způsobujících oddělování), bez trhlin, pevný v tahu i tlaku a neměl by být příliš hladký nebo drsný. Podklady musí být ošetřeny níže uvedenými základovými a zušlechťujícími nátěry:

podklad základní nátěr příprava
silně nasákavé cementové potěry NIBOGRUND G 17 ředění 1:1 vodou
anhydritové nebo sádrové mazaniny
v interiéru (přebroušené a vysáté)
NIBOGRUND G 17 ředění 1:1 vodou
potěry z hořečnaté mazaniny v interiéru NIBOGRUND E 30 důkladně zasypán pískem
potěry z hořečnaté mazaniny v interiéru NIBOGRUND G 11  
teraco, kamenná dlažba, ostatní hladké
a kompaktní podklady
NIBOGRUND G 11  
teraco, kamenná dlažba, ostatní hladké
a kompaktní podklady
NIBOGRUND G 17 ředění 1:1 vodou

Při základování savých podkladů z cementového potěru, ředěným NIBOGRUND G 17, lze tmelicí hmotu nanášet na ještě vlhký přednátěr. V ostatních případech musí přednátěr před nanesením tmelicí hmoty zcela zaschnout. Ve venkovním prostředí použijte pro základování betonového podkladu PENETRACI (Grundfestiger). Vsype se do vědra s vodou a pomocí míchacího přístroje o max. 600 ot./min se prášek stěrkové hmoty důkladně rozmíchá, dokud se nedosáhne stejnoměrné konzistence bez žmolků. Směs se doporučuje ponechat minimálně 2 minuty odstát a znovu krátce promíchat. Hmota se ihned poté nanáší na podklad a v případě nutnosti se uhlazuje pomocí ocelového hladítka. Při silnějších tloušťkách se čerstvá směs odvzdušňuje jehlovým válečkem. Při velkoplošných pracích lze stěrkovou hmotu nanášet strojově. Při přerušení delším než 30 minut je třeba stroje a hadice vyčistit. Eventuálně následné tmelení se nejlépe provádí, když je po první vrstvě již možno chodit, ale je ještě vlhká. Dojde-li k jejímu vyschnutí, musí se před druhým tmelením opatřit penetračním nátěrem NIBOGRUND G 17 (ředit vodou v poměru 1:1). Po nastavení směsi křemičitým pískem zrnitosti 0–4 mm (max. 16 kg / 25 kg) lze stěrkovou hmotu aplikovat do tloušťky vrstvy 30 mm, případně až 40 mm při vytváření spádu (max. 5 %).

UPOZORNĚNÍ

Tuhnoucí vrstvy je nutné chránit před deštěm a proti příliš rychlému vyschnutí, které zapříčiňuje např. přímý sluneční svit, průvan, vysoká pokojová teplota apod. Před lepením krytin musí být vyrovnávací vrstva plně proschlá!

VYDATNOST

Vydatnost (měrná spotřeba) činí cca 1,6 kg/m² na 1 mm tlouštky. Mísící poměr činí cca 5,0 l vody / 25 kg prášku.

aplikační teplota

+5 °C až do +30 °C

barva

šedá

báze

speciální cementy a umělé pryskyřice

GISCODE

ZP 1

pochůznost

cca 2–3 hodiny

skladování

v suchu při +5 °C až +25 °C

skladovatelnost

12 měsíců

speciální informace

vhodné pro zatěžování kolečky vozíků a pojízdných křesel (DIN EN 12529) od tl. 2 mm

vyzrálost pro pokládku

cca 24 hodin (+18 °C; tl. do 10 mm)

balení

balení
cena Kč
25 kg
na dotaz
Uvedené ceny jsou bez DPH.
  Takto označené položky držíme skladem.
  Takto označené položky jsou pouze na objednávku.

dokumentace

Rychlý dotaz
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru