Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka »» bostik »» tmely »» DECOACRYL

DECOACRYL

akrylový těsnicí tmel

DECOACRYL se používá v interiéru i exteriéru tam, kde je třeba utěsnit spáry nebo spoje bez větších dilatačních nároků a bez nepřetržitého působení vody, např. v napojeních na betonové, plynosilikátové, vápenocementové, dřevěné a další podklady.
Lze jej natírat běžnými barvami, laky i lazurami, avšak z důvodu velkého množství nátěrových hmot na trhu nelze vždy zaručit výsledek zpracování.
DECOACRYL není vhodný pro dilatační spáry v pozemním stavebnictví. Pro tyto účely použijte BOSTIK BAU SMP nebo BOSTIK 2720 MS.

DECOACRYL je jednosložkový těsnicí tmel na bázi polyakrylátové disperze. Zaschnutím se vytvrzuje do plastoelastické hmoty, která nekřehne, ani nepraská.
DECOACRYL TRANSPARENT je při nanesení bílý a vytvrzuje se na transparentní těsnicí tmel po vypuzení vody.

výhody, použití

  • dovnitř i ven
  • odolný proti působení vody
  • přetíratelný
  • stálobarevný
  • odolný proti stárnutí
  • odolný proti povětrnostním vlivům

aplikace

PŘÍPRAVA PODKLADU

Z povrchu tmeleného podkladu musí být odstraněn veškerý nesoudržný, uvolněný, zvětralý či jinak viditelně poškozený materiál a povrch nesmí být potřísněn látkami negativně ovlivňujícími soudržnost s podkladem (tuky, oleje apod.).

PŘÍPRAVA MATERIÁLU

DECOACRYL je připraven přímo k nanášení a není třeba ho před aplikací nijak upravovat. Silně savý podklad opatřete přednátěrem připraveným z 1 dílu tmelu rozpuštěným ve 2 dílech vody a nechte přibližně 15 minut zaschnout.

POUŽITÍ

Před nanášením je třeba odříznout konickou horní část kartuše, našroubovat přiložený aplikátor a zaříznout ho podle potřeby. Vytlačování se provádí lisem (pistolí), a to v rovnoměrné vrstvě do spáry. Vyvarujte se třístranného ulpění tmelu. Nejlepší přilnavosti dosáhneme tehdy, je-li tmel do spáry nanesen bez jakéhokoliv uzavření vzduchu (vzduchové kapsy) a při úpravě tvaru spáry je tlakem dosaženo úplného kontaktu tmele s povrchy spojovaných materiálů. Požadovaný tvar těsnění je třeba vytvořit nejlépe stěrkou namočenou do vody s přídavkem saponátu. Vyvarujte se vniknutí saponátového roztoku mezi těsněné spoje, neboť tento roztok způsobuje ztrátu adheze.

Zamezte působení deště a vody na čerstvé spárování, dokud se nevytvoří vytvrzená vrstva.

VYDATNOST

Vydatnost (měrná spotřeba) činí zhruba 3 metry spáry o průřezu 10×10 mm. Tento výpočet je však pouze orientační pro hrubou představu spotřeby.

UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k velmi odlišným požadavkům a podmínkám při aplikacích je nezbytné, aby si uživatel vždy otestoval vhodnost tohoto produktu ve svých podmínkách.

aplikační teplota

+5 °C až +40 °C

báze

akrylová disperze

doba do vytvoření slupky

7 min (30 min u transparentní báze)

hustota

1,71 g/cm³ (1,01 g/cm³ u transparentní báze)

odolnost proti teplu

-20 °C až +75 °C

protažení při přetržení

240 % (540 % u transparentní báze)

skladování

v suchu při +5 °C až +25 °C

skladovatelnost

18 měsíců

tvrdost Shore A

30 (42 u transparentní báze)

balení

balení
cena Kč
300 ml bílá
55
300 ml černá
na dotaz
300 ml hnědá
na dotaz
300 ml šedá
na dotaz
300 ml tmavě hnědá
na dotaz
300 ml transparentní
na dotaz
Uvedené ceny jsou bez DPH.
  Takto označené položky držíme skladem.
  Takto označené položky jsou pouze na objednávku.

dokumentace

Rychlý dotaz
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru