Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka

KONSTRUKČNÍ FITINKY
skládačka pro velké

KONSTRUKČNÍ FITINKA Pravděpodobně většina z nás již stála před úkolem stvořit něco z ocelových trubek – přístřešek na auto, plot, zábradlí, nebo prostě jen houpačku pro svého potomka na zahradě, nebo sušák na prádlo.
Ti zručnější a vybavenější sáhli asi po svářečce a dali se do díla.
Těm, co jsou na tom hůř ať už se zručností nebo s vybavením, nezbylo, než vyrazit do nejbližšího kutilského krámu a koupit si, co je v regále.
Je tady však ještě jedna alternativa…

Kee Klamp je název anglické firmy, která již 60 let vyvíjí, vyrábí a v současné době vyváží do 32 zemí světa svůj stejnojmenný systém konstrukčních trubkových fitinek. Tento systém původně vznikl pro zemědělce, kterým měl umožnit snadnou, rychlou a levnou výstavbu ohrad, přístřešků a skleníků. Původní systém sestával z několika málo fitinek, které se však během let rozrostly do 60 druhů, které umožňují sestrojit i ty nejodvážnější konstrukce.

Pevné spojení fitinky s trubkou je dáno patentovaným zářezným šroubem, který se po utažení zařízne do ocelové trubky. Fitinky se vyrábí pro standardní trubky v rozmezí od ½“ do 2“. v širokém sortimentu fitinek najdeme jak běžná kolena, T kusy, odbočky apod., ale také kloubové spoje, pohyblivé spoje a mnoho dalších. Povrchová úprava fitinek je provedena žárovým zinkováním. Pokud ovšem nevyhovuje stříbrná barva, není nic snazšího, než vzít do ruky štětec a výslednou konstrukci přizpůsobit svým barevným představám.

Bez nářadí to tak zcela nejde, ale určitě ho budete potřebovat méně než při jiném způsobu „kutění“. Každopádně si vystačíte s metrem, inbusovým klíčem a pilou na železo. Kromě toho, že konstrukce je rychle postavená, oceníte také její snadnou rozebíratelnost a možnost rychlé obměny nebo úpravy, během několika málo minut.

Nebezpečí výbuchu nebo vznícení je problém dolů, mnoha chemických provozů nebo rafinerií. Všude tam je Kee Klamp připraven vyřešit zábradlí, rampy, galerie a další konstrukce. Fitinky Kee Klamp však také naleznou uplatnění v mnoha prozaičtějších aplikacích, jako jsou divadla, dětská hřiště, městský mobiliář, výstavní stánky, regály, zařízení prodejen a spousta dalších aplikací čeká na Vaši fantazii. Ta ostatně nechyběla jednomu majiteli firmy z Holandska, který z Kee Klampu začal vyrábět (zřejmě inspirován tradicí větrných mlýnů) lehká vozítka poháněná plachtou.

ODBOČKYKŘÍŽENÍSPOJKYROHOVÉ
konstrukční fitinka typ 10pro příčky, zábradlí, regály, police…konstrukční fitinka typ 17nasouvací, mimoúrovňové, průběžné i nastavitelné…konstrukční fitinka typ 14spojení dvou trubek…konstrukční fitinka typ 15koleno, průběžné i rozebíratelné…
PODSTAVY, ÚCHYTYKLOUBOVÉDOPLŇKY
konstrukční fitinka typ 31k mechanickému ukotvení do podkladu, kotvení zábradlí a balustrád ke zdem, rampám nebo schodům…konstrukční fitinka typ F50spoje v úhlu podle potřeby, zavětrování konstrukcí…konstrukční fitinka typ 72panty, držáky, spony, záslepky, šrouby…

 

KEE KLAMP
velikost trubky
vnější průměr
mm
vnitřní průměr trubky
mmpalce
213,581/4"
317,5103/8"
421,3151/2"
526,9203/4"
633,7251"
742,4321 1/4"
848,3401 1/2"
960,3502"
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru