Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka » na co se ptáte

137. Vlhkost ve zdi z vepřovic

Vyhledávání v dotazech a odpovědích
Lze nějakým způsobem zamezit vstupu vlhkosti do zdi z vepřovic, bez toho že by se musela zeď podřezávat? Plastové injekce atp.?
Do zdi, která je postavena z vepřovic, je nejlépe nezasahovat vůbec. Bylo by to riskantní zejména z důvodů statických. Zbývá tedy pouze odkopání zeminy z venkovní strany a místo ní provést drenážní vrstvu například z kamene o velikosti alespoň 60–65 mm (makadam). Z vnitřní strany (pokud zdivo po drenáži vyschne) pak je vhodné aplikovat sanační omítku (nebo běžnou omítku se SANAČNÍM KONCENTRÁTEM). Pokud bude zdivo stále vlhké, pak je nejvhodnější buď přizdívka (z příčkových cihel), nebo na konstrukci z pozinkovaných profilů na sádrokarton připevit příčku z našich KONSTRUKČNÍCH DESEK. Na ně pak je možné provést úpravu běžnou štukovou omítkou. Navíc je možné provést i odvětrání této mezery – například proražením otvorů u země a pak dalšího u vrchní části – vznikne tzv. komínový efekt a vlhký vzduch se tak bude odvětrávat z mezery ven.
SANAČNÍ KONCENTRÁT 3v1KONSTRUKČNÍ DESKYHASSAN JÁDROHASSAN ŠPRICHASSAN ŠTUK
«««   všechny dotazy   »»»
S pozdravem Stavbě Zdar na Vaše otázky odpovídá výrobní a technický ředitel Libor Krčál.
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru