Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka » na co se ptáte

239. Rekonstrukce balkónu

Vyhledávání v dotazech a odpovědích
Provádím rekonstrukci balkonu cca 2,5 m², problém byl v oplechování a dilataci, zatékání vody a odpadávání dlažby. Vyboural jsem dlažbu, ale i 5 cm betonový potěr který byl popraskaný a v současné době jsem na izolaci IPA. Rád bych už na IPU neprováděl znovu potěr, můžu rekonstrukci provést následovně: odstranit IPU a očistit beton, opravit beton případně omítku (sokl), provést penetraci Stavlepem, poté pomocí Lepenky v kýblu a Těsnícího pásu provedu izolace vodorovných a svislých konstrukcí (pás vložit do živého a přetřít) poté provedu celoplošný nátěr, dále Balkonový profil, Samolepící těsnící pás a znovu Lepenka v kýblu, potom Dlažbulep, dlažba a Spárovačka. Je můj postup správný? Opravdu Lepenka v kýblu ve 3 nátěrech nahradí IPU? Pokud bych chtěl pro jistotu ještě použít těsnící fólii profi, musí se pokládat do lepidla, nebo můžu provést nátěr tekutou lepenkou a do živého položit fólii (případně ji také natřít) a potom lepit dlažbu, nebo opravdu stačí jen Lepenka v kýblu na třikrát. Jaký je rozdíl mezi Těsnící pás profi a Těsnící pás klasik?
Pokud pod IPOU máte beton ve spádu min. 2 % a je bez prasklin, tak už nemusíte nic betonovat. Pokračujte podle Vámi navrženého postupu. LEPENKA V KÝBLU je ve 3 vrstvách opravdu vodotěsná – musíme na to mít zkoušku. Pokud byste měl ještě pochybnosti, tak pak můžete použít TĚSNICÍ FÓLII PROFI - ta se pokládá do flexibilního lepidla (do LEPENKY V KÝBLU byste to nestihl). Pro venkovní použití je určitě lepší použít TĚSNICÍ PÁS PROFI – má „chlupatý povrch“, a proto na něm hydroizolace dobře drží i při pohybech vyvolaných teplotními cykly.
LEPENKA V KÝBLUTĚSNICÍ FÓLIE PROFI
«««   všechny dotazy   »»»
S pozdravem Stavbě Zdar na Vaše otázky odpovídá výrobní a technický ředitel Libor Krčál.
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru