Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka » na co se ptáte

25. Nahození vlhké zdi ve sklepě

Vyhledávání v dotazech a odpovědích
Dovoluji se na Vás obrátit s prosbou o radu, jaký Váš materiál použít. Či je potřebný jiný materiál. Jsem laik, ale chtěl bych si nahodit vlhkou zeď z pálených (lépe či hůře) cihel ve sklepě. Prostup vlhkosti přes omítku mi nevadí, neb chci ve sklepě skladovat ovoce a zeleninu. Jen aby mi omítka držela na zdi (někde je místy původní maltová omítka) a zeď byla vzhledná a šla bílit vápnem.
Podle mého názoru by byl nejvhodnější následující postup: zeď nahodit cementovým špricem (cca na 30 % plochy, ne celoplošně) a pak použít sanační omítku, kterou zahladíte po nahození hladítkem do požadovaného vzhledu. Sanační omítku je dobré použít, protože Vám bude dobře propouštět vlhkost do místnosti a „nevyženete“ si vlhkost výše. Také její životnost bude podstatně vyšší než u běžné omítky, protože má daleko větší obsah pórového systému, který odvádí vodní páry ze zdi a kde se ukládají různé soli apod. z podkladu. Běžná jádrová omítka se brzy těmito ukládanými solemi ucpe (má málo těchto ukládacích pórú) a pak se rozpadne – podobně jako reziví železo v poškozených betonových konstrukcích.
«««   všechny dotazy   »»»
S pozdravem Stavbě Zdar na Vaše otázky odpovídá výrobní a technický ředitel Libor Krčál.
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru