Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka » na co se ptáte

303. Sprchový kout z ytongu

Vyhledávání v dotazech a odpovědích
Chtěl bych se zeptat ohledně postavení příčky z ytongu, kde bude následně sprchový kout příčka ve výšce 250 cm a šíře 80 cm. V tomto prostoru bude následně sprchový kout, obvodové zdivo také z ytongu síla 7,5 cm - příčka taktéž průměr 7,5 cm. Pokud bude tato příčka ve výšce 250 cm a strop bude 270 cm, tím pádem vzniká mezera mezi příčkou a stropem cca 20 cm. Do šířky příčka zasahuje 80 cm a rozteč v sprchovém koutu bude následně i s obkladem šíře 80 cm taktéž a v této rozteči budou pak namontovány mezi obvodovým zdivem z porothermu a příčkou prosklené dveře, které budou uzavírat sprchový kout. Zajímá mne, zda-li do příčky je nutné zapustit nějaké pruty nebo výztuž, jelikož příčka bude ukončená před stropem a mám obavy, zda-li se stěna pak nebude třeba vlnit, když se budou otevírat dveře do sprchového koutu. Poraďte prosím zda-li je nutné nějak vyztužit a případně čím?
Podle mého názoru je vhodnější příčku dozdít až do stropu. Pro dozdění můžete použít i skleněné tvárnice, pro prostup světla. Pro jistotu je vhodné prosklené dveře ukotvit na obvodové zdivo. Po vyzdění provedete ještě celoplošné přestěrkování ytongu flexibilním lepidlem a perlinkou. Pro provedení hydroizolačního nátěru můžete použít naše výrobky KOUPELNOVÁ IZOLACE, LEPENKA V KÝBLU nebo LEPENKA V PRÁŠKU. Všechny rohové spoje je nutné vyztužit pomocí TĚSNICÍHO PÁSU. Po vyzrání obou vrstev hydroizolace můžete lepit obklady.
KOUPELNOVÁ IZOLACELEPENKA V KÝBLULEPENKA V PRÁŠKU
«««   všechny dotazy   »»»
S pozdravem Stavbě Zdar na Vaše otázky odpovídá výrobní a technický ředitel Libor Krčál.
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru