Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka » na co se ptáte

309. Drolící se taras

Vyhledávání v dotazech a odpovědích
Mám tento dotaz - horní část tarasu u předzahrádky o šíři cca 20 cm se věkem a působením mechu a mrazu začala drolit a máme obavy, aby mráz neponičil taras celý tedy nejen horní část, ale i boky. Ty jsou zatím dobré.Jak by bylo možné vše opravit? Zedník říkal, že barvou na vyschlý beton bychom zamezili tomu, aby na něm rostl mech a uzavřel by se tím i proti vlhkosti. Že by stačilo natřít jen horní vodorovnou část. Boky bychom pokud možno natírat nechtěli. Jiní ale říkají, že použít barvu je špatně a že žádný nátěr, nátěrová hmota, nezabrání „drolení“ devastovaného betonu. Případné nátěry betonu vyžadují pevný, soudržný a suchý podklad odizolovaný proti spodní (zemní) vlhkosti . V našem případě případný nátěr zabrání přirozenému odpařování vlhkosti, vzlínající vlhkost bude příčinou pokračování destrukce betonu (zejména v zimě) a odlupování nátěrového filmu na nesoudržném betonu. Problém prý není řešitelný nátěrovými hmotami – nátěrem. Opravu bude vhodné konzultovat s odborníkem stavařem. Obracim se proto o radu na Vás. Horní část tarasu představuje cca 10 m² plochy. Co nám radíte?
Nejdříve bych vám doporučil opravit vydrolenou horní část. S tím vám pomůže výrobek SPRAVBETON (SPRAVBETON TH). Pro ochranu proti povětrnostním vlivům je vhodné vždy betonové povrchy chránit. K tomuto účelu se používají impregnační nátěry nebo se provádí povrchová úprava pomocí paropropustných nátěrů. Z našeho výrobního sortimentu je možné použít výrobek NENASÁVEJ - ten je ale transparentní a proto „neschová“ žádné opravy apod. Vhodnější je použít BARVU NABETON + BARVIČ, která chrání betonový povrch a zároveň ho můžete libovolně barevně upravit.
SPRAVBETONSPRAVBETON THBARVA NABETONBARVIČ
«««   všechny dotazy   »»»
S pozdravem Stavbě Zdar na Vaše otázky odpovídá výrobní a technický ředitel Libor Krčál.
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru