Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka » na co se ptáte

326. Plíseň v rodinném domě po výměně oken a zateplení

Vyhledávání v dotazech a odpovědích
Bydlíme v rodinném domě, který je celý podsklepený. Nyní jsme chtěli malovat a po odstrčení skříní jsme zjistili že se dělá od podlahy plíseň. Máme nová eurookna a zateplení domu. Stěna tohoto pokoje je krajní s chodbou, která se nevytápí a je hodně studená. Teď nevíme, zda máme zateplit stěnu v chodbě a jak ošetřit plíseň, aby se už nevyskytovala.
Máme koupený i DryPol přístroj na stahování vlhkosti, který máme umístěný ve sklepě, kde byla na zdi vlhkost. Tuto stěnu jsme oškrábali až na cihlu a je vidět, že už je suchá. Nad touto místností je právě ten pokoj (ložnice),kde se plíseň objevila. Jsme z toho nešťastni, protože máme malé děti a chceme se plísně zbavit.
Dali jsme do pokoje vlhkoměr, který ukazuje 50-57.
V tomto případě se může jednat o tzv. hygroskopickou vlhkost, kdy každá zeď a každá omítka obsahuje určité množství vlastní soli (zední sůl) jakož i cizí soli (např. z důvodu zavlhnutí vysokou vzdušnou vlhkostí). Tyto soli se ze zdiva vymývají a ukládají se především v odpařovací zóně zdiva, příp. v omítce nebo v nátěru. Tudíž, i když je zdivo uvnitř suché, může se stará zasolená omítka příp. nátěr při vyšší vzdušné vlhkosti jevit jako mokrá! Odpařováním dochází k chemické reakci, kdy minerální soli vážou přirozenou vlhkost vzduchu a tvoří se výkvěty v podobě bílých prášků, krystalů a jehliček, přičemž agresivní jsou zejména sírany, dusičnany, chloridy a uhličitany.
Hygroskopická vlhkost se projevuje tmavšími (vlhkými) mapami na povrchu opravených vnitřních a venkovních omítek, přičemž tyto mapy se objevují i u již dodatečně odizolovaných objektů s nízkou vlhkostí.
Jako řešení doporučujeme zdivo po shození omítky opatřit přípravkem BOSTIK ANTISULFAT a nahodit novou sanační omítku.
ANTISULFAT
«««   všechny dotazy   »»»
S pozdravem Stavbě Zdar na Vaše otázky odpovídá výrobní a technický ředitel Libor Krčál.
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru