Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka »» malty a lepidla »» SPÁROVAČKA

SPÁROVAČKA

pružně vyplní Vaše přání i spáry

SPÁROVAČKA

SPÁROVAČKA je suchá maltová směs určená ke spárování obkladů a dlažeb pro vnitřní i venkovní použití. Používá se ke spárování obkladů a dlažeb s šířkami spár do 5 mm. Pro spárování kuchyňských pracovních desek doporučujeme použít raději sanitární silikon nebo MS polymer.

POZOR – spáry vyplněné tmelem se mohou podle místních podmínek barevně nepatrně lišit od vzorků barev sanitární keramiky.

SPÁROVAČKA je flexibilní spárovací malta na bázi cementu. Obsahuje anorganická pojiva, plniva a další přísady zlepšující zpracovatelské vlastnosti. Po vyzrání je tmel odolný vůči mrazu a vodě, je nepraskavý, stálobarevný a odolává alkalickým látkám.

výhody, použití

  • snadné rozmíchání a zpracování
  • spáry mají hladký povrch

aplikace

PŘÍPRAVA PODKLADU

Spáry je nutné vyčistit, popřípadě i vyškrábat. Pokud je podkladní malta suchá, je vhodné ji mírně navlhčit.

PŘÍPRAVA MATERIÁLU

Světlé spáry se velmi snadno špiní, proto pro spárování podlah doporučujeme volit tmavší barevné odstíny. SPÁROVAČKA se pečlivě rozmíchá v čisté vodě, nechá se 10–15 minut ustát a poté se ještě jednou krátce rozmíchá. Podle možností použít míchadlo s nízkými otáčkami (do 1 000 otáček/min).

POUŽITÍ

SPÁROVAČKA se vtlačí gumovou stěrkou nebo spárovací špachtlí do spáry a poté stáhneme. Nechá se 15–20 minut zavadnout, až je povrch matný. Po zatuhnutí se přebytečný tmel omyje vlhkou houbou nebo hadříkem. Po dostatečném vyschnutí se obklad umyje. Pro finální očištění doporučujeme materiál PUSTOHNED. Případné znečištění hliníkových a eloxovaných ukončovacích lišt je nutno okamžitě očistit, jinak by na nich mohly zůstat trvalé skvrny.

SPÁROVAČKA, která vnikne do tenkých trhlinek v keramice, může tyto nepříjemně zvýraznit.

SPÁROVAČKU doporučujeme vyzkoušet na testovací ploše.

ZKUŠEBNÍ ATESTY

Výrobek je certifikován podle zákona č. 22/1997 Sb. a nařízení vlády č. 163/2002 Sb. Průběžnou nezávislou kontrolu a dozor nad systémem jakosti provádí autorizovaná osoba.

BEZPEČNOST ZDRAVÍ PŘI PRÁCI

Po uplynutí min. doby trvanlivosti, která je vyznačena na obalu, není zajištěna plná účinnost přísady redukující chrom VI pod hranicí 2 ppm.

Práce se SPÁROVAČKOU nevyžaduje žádná mimořádná hygienická opatření. Výrobek obsahuje alkalické složky, a je tudíž nutno zabránit zejména kontaminaci očí a sliznic. Při práci je proto nutno dodržovat BOZ platné pro práce s cementovými popř. vápennými maltami.

aplikační teplota

+5 °C až do +30 °C

barva

bahama, bílá, šedá

doba zpracovatelnosti

120 minut (+20 °C, 65% rel. vlhk. vzduchu)

doba zrání

28 dní

měrná spotřeba záměsové vody

1,8 l / 5 kg

skladování

v suchu při +5 °C až +25 °C

skladovatelnost

24 měsíců

vydatnost

0,5 kg/m² (drobná mozaika cca 0,8 kg/m²)

balení

balení
cena Kč
5 kg bahama
140
5 kg bílá
107
5 kg šedá
107
Uvedené ceny jsou bez DPH.

dokumentace

na co se ptáte

krok za krokem Dlažba garáže a příjezdová plocha
Navrhněte mi prosím použití vašich materiálů pro dlažbu do garáže a příjezdovou plochu…
všechny dotazy »»
Rychlý dotaz
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru