Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka »» speciální maltoviny »» SUCHÁ VÝSTAVBA – rychle, čistě, izolačně

SUCHÁ VÝSTAVBA – rychle, čistě, izolačně

KONSTRUKČNÍ DESKY KONSTRUKČNÍ SPOJKY ROHOVÉ ZÁKRYTY SPÁDOVÉ KONSTRUKČNÍ DESKY
KONSTRUKČNÍ DESKYJsou zhotovené z extrudovaného polystyrenu, který je z obou stran potažený skelnou tkaninou a cementovou stěrkou. KONSTRUKČNÍ SPOJKYDíky ohybatelným lamelám dokáže desky i zákryty spojovat a kotvit ve všech myslitelných polohách. ROHOVÉ ZÁKRYTYJsou zhotovené z extrudovaného polystyrenu, který je z obou stran potažený skelnou tkaninou a cementovou stěrkou. SPÁDOVÉ KONSTRUKČNÍ DESKYideální řešení pro vyrovnání, vyspádování a zateplení konstrukcí balkónů a lodžií

 

Bez jakékoli další úpravy lze na desky lepit dlažby nebo obklady či nanášet stěrkové hmoty. Bez použití speciálního nářadí lze s deskami vytvářet konstrukce, kde vás omezuje pouze vaše fantazie.

Vyrovnání stěn nebo dodatečná tepelná izolace

Pro tuto aplikaci jsou vhodné desky o síle 6, 10, 20 nebo 30 mm. Záleží na hodnotě požadované tepelné izolace. Konstrukční desky se mohou buď přímo lepit na zeď pomocí lepicí malty, nebo se kotví pomocí talířových hmoždinek. Na nerovný podklad doporučujeme sestavit rošt z dřevěných lišt nebo z kovových profilů. Počet hmoždinek je min. 6 kusů na metr čtvereční.

Obložení vany nebo sprchy

Pro obložení vany použijeme desku o síle 30 mm, konstrukční spojky SH 30 a neutrální silikon. Desku uřízneme dle velikosti vany pomocí pilky nebo skalpelu. Pro konstrukční spojky prohloubíme dva otvory na spodní straně desky o cca 1 cm. Do otvoru ve spojce zašroubujeme šroub M 8 o délce 50 mm s maticí, který slouží k vyrovnání desky. Na okraje desky naneseme silikonový tmel, kterým desku přilepíme. Všechny rohové spoje je třeba vyřešit těsnicím pásem a hydroizolačním nátěrem Lepenka v kýblu.

Stavba stěny sprchového koutu

Protože stěna u sprchového koutu musí být velice pevná, je nutné použít desku o síle 50 mm. Potřebujeme 2 kusy desek a spojky SH 50. Pomocí spojek připevníme desky ke zdi a podlaze. Pro spojení dvou desek k sobě musíme spojku vytvarovat do tvaru písmene H. Spojení desek pak musíme oboustranně přelepit pomocí Dlažbulepu a skelné tkaniny. Protože se jedná o sprchový kout, musíme všechny rohové spoje vyztužit Těsnicím pásem a nátěrem Lepenka v kýblu.

Stavba koupelnového nábytku

Pro tyto účely je vhodná deska o síle 50 mm. Dále potřebujeme spojky SH 50 a neutrální silikon. Podle požadované výšky stolku pomocí pilky uřízneme podpěry. Jejich rozpětí nesmí být větší než 120 cm. Pomocí spojek je přikotvíme k podlaze a ke zdi.Vrchní desku připevníme pomocí spojek a silikonu ke zdi a k podpěrám. Pomocí přímočaré pilky vyřízneme v desce požadovaný tvar pro zapuštění umyvadla. Spojení vrchní desky a zdi je vhodné vyztužit těsnicím pásem a nátěrem Lepenka v kýblu.

Fantazie bez hranic

Materiál, z kterého jsou konstrukční desky, přímo vybízí k různým kreativním řešením. Pomocí prořezávání pilou s nastavitelnou hloubkou prořezu, lze vytvářet různé zaoblené tvary. Tak se dá vyrábět například obložení rohových van, kulaté sprchové kouty, kryty potrubí, sloupy, barové pulty aj. Vhodné jsou desky o síle 30 a 50 mm. Důležité je vždy po prořezání a vytvarování desky znovu vyztužit povrch skelnou tkaninou, kterou je vhodné překrýt nátěrem Lepenka v kýblu. Tak lze pomocí konstrukčních desek vytvořit exkluzivní interier, který bude jedinečný.

 

PÁSKY PRO SUCHOU VÝSTAVBU
PÁSKY PRO SUCHOU VÝSTAVBUUrychlí a usnadní práci při spojování sádrokartonových desek. Dobře zpevní plochy kolem oken a dveří.
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru