Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka »» suchá výstavba »» SPRCHOVÁ DESKA

SPRCHOVÁ DESKA

voda na šikmé ploše

SPRCHOVÁ DESKA

SPRCHOVÁ DESKA je prefabrikovaná vyspádovaná podlahová deska do sprchového koutu pro pohodlnou montáž a bezbariérový přístup. Je dodávána včetně systémové podlahové vpusti s nastavitelným směrem odtoku od vodorovného do svislého sklonu, vyjímatelnou sifonovou vložkou, s podkladním výškově stavitelným rámem pod dlažbu 121×121 mm/8–18 mm, rámečkem 115×115 mm z masivní nerezové oceli.

SPRCHOVÁ DESKA je zhotovena z pěnového polystyrenu, který je z obou stran potažený skelnou tkaninou a cementovou stěrkou.

obrázky: Příklad zabudování HASOFT SPRCHOVÉ DESKY na násyp a připravený svislý odpad. Příklad zabudování HASOFT SPRCHOVÉ DESKY na násyp a připravený vodorovný odpad. Příklad zabudování HASOFT SPRCHOVÉ DESKY na nosný rošt. Pro snadnou instalaci celého kompletu a optimální usazení přikládáme řez středu sprchové desky včetně podlahové vpusti.

výhody, použití

  • nahrazuje sprchovou vaničku – umožňuje pohodlný bezbariérový přístup
  • perfektní tepelná izolace – nestudí do nohou (na přání dodatečná podkladní deska z EPS)
  • tvar je možné upravit podle potřeby běžnou přímočarou pilkou
  • je již z výroby opatřená maltovým potěrem s výztuží a vodotěsným prostupem pro sifon
  • nášlapnou vrstvu je možné zhotovit jak z keramických nebo skleněných materiálů, tak z nejrůznějších nestandardních vhodných materiálů
  • optimální spád je přesně daný již z výroby
  • snadná instalace – možnost osazení na podkladní beton i nosný rošt
  • elegantní design výsledného sprchového koutu

aplikace

PŘÍPRAVA MATERIÁLU

Pro zabudování SPRCHOVÉ DESKY je třeba počítat s minimální stavební výškou 13 cm. Sprchovou desku položíme do určeného prostoru a označíme (omalujeme na podlahu) otvor pro vpusť. Následně namontujeme připevňující kus odtoku sifonu. Osadíme spodní díl sifonu do připraveného připevňovacího kusu a vodotěsně napojíme na odpadní trubku DN 50. Těleso vtoku sifonu uzavřeme ochranou šroubovací zátkou. Stavební lepidlo DLAŽBULEP naneseme na podlahu a spodní stranu SPRCHOVÉ DESKY za pomocí zubové stěrky. Vyjmeme ochranou zátku a uložíme SPRCHOVOU DESKU. Nasadíme ventilové šroubení a pevně dotáhneme za pomoci ochranné stavební zátky. Následně desku znivelujeme a rovnoměrně zatížíme. Pak následuje technologická přestávka 24 hodin. Pro přechod desky a podlahy nebo stěny aplikujeme TĚSNÍCÍ SYSTÉM a to do první vrstvy hydroizolačního nátěru LEPENKY V KÝBLU nebo KOUPELNOVÉ IZOLACE. Dle návodu u hydroizolace dokončíme druhý nátěr křížem. Našroubujeme výškově nastavitelný rámeček dle výšky použité dlažby a opětovně uzavřeme ochrannou stavební zátkou. Pomocí zubové stěrky naneseme lepidlo DLAŽBULEP a položíme dlažbu. Pro vyplnění obvodu rámečku použijeme neutrální sanitární silikon. Zbylou část dlažby vyspárujeme spárovací hmotou SPÁROVAČKA. Vyjmeme ochrannou stavební zátku a vložíme zápachovou uzávěru a usadíme vtokovou nerezovou mřížku.

ZKUŠEBNÍ ATESTY

Výrobek je certifikován podle zákona č. 22/1997 Sb. a nařízení vlády č. 163/2002 Sb. Průběžnou nezávislou kontrolu a dozor nad systémem jakosti provádí autorizovaná osoba č. 204.

BEZPEČNOST ZDRAVÍ PŘI PRÁCI

Práce se SPRCHOVOU DESKOU nevyžaduje žádná mimořádná hygienická opatření.

barva

nestandardní šedá

index šíření plamene po povrchu

0

napětí v tlaku při 10% deformaci

201 kPa

nasákavost

0,086 kg/m²

odolnost proti teplu

až do +95 °C

pevnost v tahu za ohybu

min. 305 kPa

pevnost v tlaku

min. 213 kPa

skladování

v suchu při +5 °C až +25 °C

skladovatelnost

neomezená

součinitel prostupu tepla

0,66 W.m⁻²K⁻¹

součinitel tepelné vodivosti

0,033 W.m⁻¹K⁻¹

speciální informace

pojízdnost vozíkem pro tělesné postižené za předpokladu velikosti dlažby min. 100 x 100 mm

třída reakce na oheň

B

vodotěsnost

V12

souvisejicí produkty

PUSTOHNED – výkvět cement spárovačka, odstraním hned – je to hračka
VYSUŠ ZEĎ – infúzní clona

dokumentace

Rychlý dotaz
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru