Jak zařídit, aby balkón netekl?

Řešení pro každý balkón i lodžii,
jednoduché, rychlé a dokonale funkčníU každého opravovaného či nového balkónu musíte:

  1. Zhotovit spádovou vrstvu.
  2. Ochránit balkón před vodou montáží oplechování.
  3. Důkladně provést hydroizolaci (včetně těsnicích pásek).
  4. Přilepit dlažbu s přesahem a správně zaspárovat a zatmelit.

Přesný postup záleží na konkrétním případě.


vyrovnání pomocí SPÁDOVÝCH KONSTRUKČNÍCH DESEK přilepených flexibilním lepidlem
pak namontujete balkónové lišty pomocí SAMOLEPICÍHO TĚSNICÍHO PÁSU
do rohů a přes dilatační spáry umístěte TĚSNICÍ PÁS
poté se provede celoplošná hydroizolace kvalitní polymercementovou stěrkou, např. LEPENKOU V KÝBLU
do flexibilního lepidla pro exteriér se lepí dlažba tak, aby přesahovala cca 5 mm přes BALKÓNOVÝ PROFIL
rohové a dilatační spáry vyplníte pružným těsnicím tmelem a dlažbu vyspárujete flexibilní spárovací hmotou

Budete potřebovat:Co je…?

Balkonový profil, balkonová okapnice neboli balkonová lišta

Je oplechování, klempířský prvek, tedy kus plechu, tvarovaný tak, aby odváděl vodu mimo čelo balkonu, to znamená, že dešťová a jiná voda odtéká dolů a nedostane se do balkonu. Dříve se hojně používal titanzinkový plech, který se však nesnáší s cementem a způsoboval vady. Stejně tak pozinkované plechy jsou v kontaktu s maltou problematické. Proto doporučujeme lakované hliníkové profily, případně okapnice z mědi. Profily lze samozřejmě upravovat nůžkami na plech, nicméně vždy je čistší a bezpečnější použít profily odpovídajícího tvaru, například rohové či atypické.

Montáž balkonového profilu – na co pozor

Pro rychlou, bezpečnou a trvale funkční montáž okapnic jsou zásadní dvě podmínky: 1. Balkonové lišty přilepte k podkladu pomocí butylového pásu (tím se minimalizuje kontakt s cementovou stěrkou, chrání se plech i hydroizolace, a navíc butylový pás kompenzuje dilatační napětí mezi oběma materiály), nikdy tedy nedávejte lištu pouze do cementového lepidla, nepřetahujte obyčejnou elastomerovou těsnicí páskou. 2. Mezi jednotlivými profily ponechte dilatační mezeru alespoň 5 mm (překryjete spojkou). Estetické a funkční dokončení se provádí koncovkou.

Spád balkonu

Naklonění roviny balkonu směrem od budovy, aby voda odtékala pryč. Doporučený spád je 2 %. Dokonalou vyspádovanou rovinu vám zajistí například SPÁDOVÉ KONSTRUKČNÍ DESKY.

Hydroizolace a potřebné doplňky

Izolace proti vodě je na balkónu naprosto zásadní. Podle našich zkušeností je pro venkovní použití nejlepší kvalitní polymercementová nátěrová hydroizolace, například LEPENKA V KÝBLU nebo LEPENKA V PRÁŠKU. Obě jsou pevné, pružné, mrazuvzdorné, trvale odolávají vodě a mají vysokou životnost.

V rámci balkonu je potřeba mít na mysli ještě pár míst, která jsou hodně namáhaná rozdílnou dilatací ploch, jde o přechody (rohy) mezi podlahou a stěnou a o dilatační spáry. Do těchto míst se používají těsnicí pásy (neboli bandážní pásky či hydroizolační pásky), které zajistí dokonalé utěsnění i v případě poruchy hydroizolace.Riziková místa aneb zásady úspěšného vodotěsného řešení balkónu:Nevíte si sami rady? Zavolejte obchodnímu zástupci z vašeho regionu.Systém ověřený praxí – přes 15 let na trhu, namontováno přes 1 200 000 metrů balkonových profilů (1200 km, z Aše do Karviné a zpět), přes 200 000 balkónů v Čechách, na Moravě, ve Slezku a na Slovensku.


balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT
balkónový systém HASOFT

© 2024 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o. nahoru