Jak předělat starou jímku na nádrž na dešťovku?
Postup na rekonstrukci svépomocí

Voda stále po ruce a křišťálově čistá jako ze studnyPři rekonstrukci septiku, jímky, staré nádrže:

  1. Zastavíte přítok do nádrže, odčerpáte z ní vodu vodu.
  2. Jímku vyčistíte tlakovou vodou, vysajete vodu z podlahy.
  3. Celoplošně beton napenetrujete STAVLEPEM (naředěným 1:5).
  4. Poté nerovnosti, výtluky, vystěrkujete SPRAVBETONEM TH.
  5. Nalepíte TĚSNICÍ PÁS PROFI a VNITŘNÍ ROHY PROFI do rohů (pomocí menšího množství rozmíchané hydroizolace) a hned je ještě hydroizolací přetřete.
  6. Natřete první vrstvu LEPENKY V KÝBLU, nejprve stěny, pak dno, a necháte důkladně zaschnout (minimálně 24 hodin), pro optimální schnutí musí nádrž zůstat odvětrávaná.
  7. Zaschlou první vrstvu přetřete křížem druhou vrstvou, až ta důkladně zaschne, natřete třetí vrstvu LEPENKY V KÝBLU.
  8. Nádrž můžete napustit po úplném vyzrání hydroizolace, cca 7 dní (při +20 °C a vlhkosti vzduchu do 70 %)


Budete potřebovat:


VÁLEČEK SPINNER PROFI
STAVLEP
SPRAVBETON TH
TĚSNICÍ PÁS PROFI
VNITŘNÍ ROH PROFI
LEPENKA V KÝBLU

Víte, že… ?

Dešťovka a stará nádrž

Dešťovka je dotace na využití srážkové vody na zahradě, případně v domácnosti. K tomu potřebujete nádrž na dešťovou vodu, kde budete vodu zachytávat.

V rámci programu Dešťovka si při dodržení podmínek (zamezení přístupu denního světla, tepelná izolace a ochrana proti zámrzu a velikost nádrže podle kalkulačky na webu Dešťovky: https://www.dotacedestovka.cz/) můžete zažádat o podporu na výdaje na vyčištění a vyspravení, případné úpravy staré nádrže, jímky, žumpy či septiku.

Měděné okapy

Pro svod dešťové vody a její další používání nejsou pravděpodobně nejvhodnější. V normě ČSN 75 7143 je uvedena limitní hodnota pro obsah mědi ve vodě pro zálivku 0,5 mg/l (vhodná voda). Konkrétní koncentraci mědi lze zjistit jen chemickým rozborem.

Asfaltový nátěr uvnitř jímky

Způsob renovace bude trochu odlišný, vždy záleží na konkrétním stavu. Zavolejte nám, poradíme vám nejlepší postup.Co je… ?

Nádrž neboli jímka

Obecně prostor k zachytávání a udržování kapalin, například dešťové vody.

Nádrž na dešťovou vodu

Může být betonová či plastová. Můžete si ji pořídit již vyrobenou. Například takzvaná samonosná jímka je plastová nádrž, kterou už nemusíte zabetonovávat, stačí ji usadit do vykopané jámy a zasypat. Na druhou stranu, proč kupovat něco, co na zahradě u domu možná již máte? Betonovou jímku na dešťovou vodu stačí vyspravit a zaizolovat a máte hotovo.

Retenční nádrž

Jinými slovy zadržovací nádrž, je vybavená takzvaným přepadem, aby nedocházelo k jejímu přeplnění.

Akumulační nádrž

Shromažďovací nádrž, voda se zde hromadí, je bez odtoku.

Septik

Nádrž, kde dochází k částečnému přečištění splašků, stavěli se tam, kde nebyl přístup ke kanalizaci, v současné době bývají většinou již nevyužívané.

Žumpa

Jímka, do níž stékají a sbírají se zde splašky (odpadní vody s výkaly).Nevíte si sami rady? Zavolejte obchodnímu zástupci z vašeho regionu.© 2023 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o. nahoru