Malování stěn v bytě?
Jak si usnadnit práci a mít skvělý výsledek?

Vymalujte si interiér – snadno, rychle a jako profesionálU malované stěny:

  1. Připravíte si místnost na malování (přestěhujete či zakryjete nábytek, páskou přelepíte zásuvky, vypínače, rámy dveří, oken apod.).
  2. Připravíte si stěny (vícenátěry oškrabete, mastnotu odmastíte, opadávající místa opravíte, díry zatmelíte a povrch zarovnáte a odprášíte).
  3. Suchou, čistou zeď jednoduše vymalujete dvěma vrstvami barvy v požadovaném odstínu.
  4. Necháte barvu zaschnout, pak vymalovanou místnost uvedete do původního stavu a užíváte si čistotu a krásu čerstvé barvy na stěnách.

připravíte si místnost na malování
pokud není třeba škrábat, zatmelíte díry a stěny vyrovnáte Stěnuspravem
je-li třeba odprášit a sjednotit savost stěny, napenetrujete Hluboněm
natřete dvěma vrstvami Bílé barvy (případně tónované)

Budete potřebovat:


MALÍŘSKÁ PÁSKA PRO PROFESIONÁLY UV
KREPOVÁ PÁSKA S FÓLIÍ VNITŘNÍ CQ
ZAKRÝVACÍ FÓLIE STANDARD PLUS
STĚNUSPRAV
HLUBOŇ
BÍLÁ BARVA
BARVIČ
DRŽÁK VÁLEČKU PROFI
VÁLEČEK SPINNER PROFI

Co je…?

Malířská barva

Tenká vrstva hmoty, kterou se přetírají stávající plochy (sádrokarton, omítka apod). Různé malířské barvy mají různé složení, na základě toho mají odlišnou kryvost, otěruvzdornost, omyvatelnost a prodyšnost. Vysokou bělostí, kryvostí a otěruvzdorností se vyznačuje například interiérová akrylátová BÍLÁ BARVA. Pozor pouze u vysoce vlhkých zdí, u nich je potřeba nátěr s takzvaným malým difúzním odporem, tedy hodně prodyšný, to splňují naopak speciální silikátové barvy.

Penetrace

Nátěr, který pomáhá připravit podklad (např. strop a stěny), odpráší ho, zpevní a sjednotí jeho savost, takže usnadní malování a zlepší výsledek.

Tmel

Materiál k vyplňování povrchových nerovností, například se jím zadělávají drobné praskliny, rýhy v omítce nebo díry po hřebících či hmoždinkách.Kdy je vhodné malovat?

Nová výmalba nejen osvěží vzhled stěn a oživí prostor, používá se i k udržení hygieny a dezinfekci stěn. Praktičtější je malovat v zimě, kdy nátěry rychleji schnou.VideoNež se pustíte do malování, ověřte si, jestli není potřeba stěny oškrabat. Namočte si čistý váleček do vody, a pokud se na něj ze stěny barva, po které přejedete, přilepí, je potřeba nátěr oškrabat (navlhčit teplou vodou, nechat nasáknout a oškrabat podruhé navlhčené úseky).Nevíte si sami rady? Zavolejte obchodnímu zástupci z vašeho regionu.© 2024 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o. nahoru