Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka »» bostik »» obklady »» ARDACOLOR FLEX

ARDACOLOR FLEX

flexibilní spárovací malta pro keramické krytiny a přírodní kámen

ARDACOLOR FLEX

Slouží ke spárování keramického obkladu a dlažby, nenasákavých keramických pásků, dlažby z podlahového klinkeru, prefabrikované betonové dlažby a přírodního kamene citlivého na změnu barevného odstínu. Pro interiér, exteriér, oblasti pod vodou a podlahové vytápění.

výhody, použití

  • pro šířku spáry od 3 do 20 mm
  • pro interiér, exteriér i oblasti pod vodou
  • mechanicky a tepelně vysoce zatížitelná
  • rychle tvrdnoucí
  • soudržná, snadno zpracovatelná konzistence
  • mrazuvzdorná a vodě odolná
  • vysoká přilnavost ke spáře i u slinuté dlažby
  • pochozí po 2 hodinách

aplikace

PŘÍPRAVA PODKLADU

Před započetím spárování se v případě nutnosti spáry vyškrábnou a plocha se vyčistí. Spáry musejí být bez zbytků malty. Při spárování je mimořádně důležité, aby podklad byl rovnoměrně suchý. Spárování nerovnoměrně suchého podkladu je příčinou tvorby skvrn ve spárovací hmotě.

NÁVOD K POUŽITÍ

ARDACOLOR FLEX nezpracovávejte při teplotě okolí a podkladu pod +5 °C. Spárování je možné zahájit až po vyzrání lepící malty, která činí 3 až 24 hodin, podle druhu použitého lepidla. ARDACOLOR FLEX se v čisté nádobě na maltu smísí s čistou a studenou vodou v poměru cca 4–5 litrů vody na 25 kg nebo cca 0,8–1 litr vody na 5 kg spárovací hmoty. Spárovací hmota se mísí vrtačkou, vybavenou odpovídající míchací spirálou, dokud se nedosáhne konzistence bez hrudek. Spárovací hmota se ihned poté začne zpracovávat. Doba zpracovatelnosti při +18 °C činí cca 30 minut.

POZOR, tuhnoucí materiál lze během doby zpracovatelnosti (cca 30 minut po rozmíchání) promícháním za pomalých otáček učinit opět snáze zpracovatelným (soudržnějším). Do tuhnoucí spárovací hmoty se v žádném případě nesmí přidávat voda!

Spárovací hmota se nejlépe nanáší pryžovou stěrkou nejprve napříč a poté ještě jednou v diagonálním směru do spár. Věnujte pozornost tomu, aby spára byla hmotou zcela vyplněna. Po zavadnutí spárovací hmoty se povrch krytiny vyčistí navlhčenou houbou nebo hladítkem s houbou. Čerstvě vyspárované plochy chraňte před rychlým vyschnutím, které způsobuje průvan nebo přímý sluneční svit. ARDACOLOR FLEX je po cca 2 hodinách pochozí a po cca 12 hodinách zatížitelná chůzí. Po zaschnutí spárovací hmoty se jemný závoj na povrchu krytiny odstraní vyleštěním suchým a čistým hadrem, který nezpůsobí zabarvení spáry. Vyspárované plochy omyjte čistou vodou. Pro ošetřování a čištění spárovaných ploch používejte pouze neutrální čisticí prostředky.

UPOZORNĚNÍ

Pro spárování používejte materiál se stejnou šarží. Spárování provádějte za stálých teplotních a vlhkostních podmínek.

barva

dle vzorkovnice

doba tvrdnutí

2 hodiny

doba zpracovatelnosti

30 minut (+18 °C, 65% rel. vlhk. vzduchu)

doba zrání

7 dní

měrná spotřeba záměsové vody

1,0 l/5kg; 5,0 l/20kg

skladování

v suchu při +5 °C až +25 °C

skladovatelnost

18 měsíců

vydatnost

0,5 až 5,0 kg/m² v závislosti na hloubce spáry a formátu

balení

balení
cena Kč
5 kg antracit
na dotaz
5 kg středně šedá
na dotaz
5 kg světle šedá
258
Uvedené ceny jsou bez DPH.
  Takto označené položky držíme skladem.
  Takto označené položky jsou pouze na objednávku.

dokumentace

 

Rychlý dotaz
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru