» obchodní podmínky  » poučení  » dopravní náklady  » paletové hospodářství  » kontakty  

titulní stránka » e-shop » Paletové hospodářství

Paletové hospodářství

Výrobky a zboží jsou dodávány volně ložené nebo na dřevěných paletách o rozměrech 80 × 60 cm, 120 × 80 cm a EUR 120 × 80 cm, jejichž cena je uvedena v ceníku prodávajícího. Za prodanou paletu (obal) je kupujícímu účtována ceníková cena, zdaněná základní sazbou DPH, která je splatná vždy s cenou výrobků, zboží a služeb. Kupující má právo palety, které nakoupil od prodávajícího, jestliže jsou nepoškozené a k dalším expedicím použitelné, vrátit (odprodat) prodávajícímu do 6 měsíců od nákupu. Při vrácení (odprodání) nepoškozených palet bude kupujícímu odečteno jednorázové opotřebení ve výši 30 Kč bez DPH za paletu (platí pro palety 80 × 60 cm, 120 × 80 cm a EUR 120 × 80 cm).

Palety se vrací volně uložené na sebe dle jednotlivých rozměrů a druhů. Odkup opotřebených palet a jejich vrácení bude prováděno souhrnně vždy za období kalendářního měsíce, nebo po vzájemné dohodě v jiných intervalech. Prodávající je oprávněn odmítnout převzetí palet v případě jejich poškození a nemožnosti dalšího použití nebo po uplynutí 6 měsíců od vystavení daňového dokladu.

Palety nepřevzaté na sklad (tj. ty palety, které prodávající z výše uvedených důvodů nepřevzal zpět) budou uskladněny maximálně po dobu 10 kalendářních dnů na skladě prodávajícího. V této lhůtě si je může kupující vyzvednout a odvézt. Pokud nedojde k dohodě, budou tyto palety následně vyřazeny z evidence prodávajícího a zlikvidovány.

Ceník palet

Standard 80 × 60 cm 100 Kč bez DPH
Standard 120 × 80 cm 150 Kč bez DPH
EUR 120 × 80 cm 200 Kč bez DPH

Ceník výkupu palet po odečtení opotřebení

Standard 80 × 60 cm 70 Kč bez DPH
Standard 120 × 80 cm 120 Kč bez DPH
EUR 120 × 80 cm 170 Kč bez DPH

Alternativně lze po dohodě řešit palety výměnou při dodávce výrobků a zboží, a to pouze v případech, kdy bude zboží přepravováno vozovým parkem prodávajícího anebo logistickým partnerem prodávajícího s možností takovéto služby; vyměněné palety musí být nepoškozené a k dalším expedicím použitelné.

Cena dopravy

Doprava je zdarma při objednávce nad 6 000 Kč bez DPH v nákupní ceně kupujícího; toto neplatí pro objednávky obsahující produkty Dlažbulep 25 kg nebo Spádobeton 25 kg (viz bod b) ). V případě nižší objednávky je účtována doprava dle ceníku dopravy prodávajícího.

Při objednávce obsahující produkt Dlažbulep 25 kg nebo Spádobeton 25 kg je doprava zdarma při celkové hodnotě objednávky nad 20 000 Kč bez DPH v nákupní ceně kupujícího. Samozřejmě je možná libovolná paletová kombinace těchto produktů a doplnění ostatními produkty. V případě nižší objednávky je účtována doprava dle ceníku dopravy prodávajícího.

Ve specifických případech a dle složitosti objednávky kupujícího může být k ceně přepravného připočteno balné ve výši 50 Kč bez DPH pro balík do 50 kg anebo 300 Kč bez DPH pro zásilku balenou na paletě od 50 kg. Zákazník bude o přiúčtování balného vždy informován co nejdříve od přijetí objednávky prodávajícím.

Nejste si něčím jistí nebo potřebujete poradit?

Můžete se nás zeptat na e-mailu dotazy@hasoft.cz.


0
 
© 2003–2024 HASOFT nahoru
Můžeme prosím pracovat s cookies, abychom věděli, jak nám web funguje?