Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka »» bostik »» hydroizolace »» PUDER-EX

PUDER-EX

2. krok k izolaci budov na negativní straně (odvrácené zdroji vody)

RYCHLÝ TĚSNICÍ PUDR AQUASTOPP

PUDER-EX slouží k rychlé a trvalé izolaci netěsných míst a průsaků ve stavebních materiálech z betonu, zdiva a přírodního kamene. K pevnému a trvalému zastavení průsaku vody dojde během několika vteřin po kontaktu výrobku s vodou.

výhody, použití

PUDER-EX se v izolačním systému AQUASTOPP celoplošně nanáší jako druhá vrstva po výrobku SPEZIALSCHLÄMME.

Typickými oblastmi použití je izolování trhlin a průsaků ve sklepích, v podzemních garážích, tunelech, hrázích, kanalizacích, čistírnách odpadních vod, betonových trubkách, ve výtahových šachtách, v jímkách na dešťovou vodu, přístavních molech, základů jímek, přehradních hrází, sprinklerových nádrží, štol, plavebních komor, podchodů, zdvihacích zařízení, montážních jam, čerpacích stanic a ve všech místech, kde není možné provést izolaci z venkovní strany (přivrácené ke zdroji vody).

aplikace

Podklad musí být pevný, nosný, čistý a bez obsahu sádry. Volné části a zbytky oleje, prachu nebo ostatních separačních látek musí být odstraněny.

PUDER-EX se při izolování trhlin a průsaků v dlani stlačí do podoby sněhové koule, která se ihned po zformování velmi rychle s odpovídajícím tlakem přitlačí do místa průsaku, dokud se pronikání vody konstrukcí nezastaví. Při velmi silném tlaku vody je možné výrobek rychle smísit s malým množstvím vody do konzistence husté pasty, která se jako zátka vtlačí do místa průsaku vody.

Podklad při použití výrobku jako součást systému AQUASTOPP tvoří izolační stěrka SPEZIALSCHLÄMME.

PUDER-EX se celoplošně dlaní vmasíruje do čerstvé (ještě mokré) první vrstvy složky systému, tj. SPEZIALSCHLÄMME. Hned následuje, tzv. mokrý do mokrého, aplikace štětcem přípravku ISOLIER-FLÜSSIG (ukotví zaizolovanou plochu v podkladu). Bez delšího prodlení se nanese zednickou štětkou SPEZIALSCHLÄMME v podobě uzavíracího nátěru; po cca 15 minutách se stěrka opakuje již jako finální nátěr tvořící minerální podklad pro přilnutí následně aplikovaných hmot (DLAŽBULEP, sanační systém HASSAN, podlahový potěr apod.).

Při zacházení s výrobkem se používají profesionální ochranné rukavice.

VYDATNOST

Vydatnost (měrná spotřeba) činí při použití v systému AQUASTOPP cca 1,5 kg/m². Při uzavírání průsaků vody a trhlin je spotřeba ovlivněna rozsahem uzavírané plochy.

aplikační teplota

+5 °C až do +30 °C

barva

šedá

skladování

v suchu při +5 °C až +25 °C

skladovatelnost

12 měsíců

speciální informace

AQUASTOPP, systémový produkt

balení

balení
cena Kč
1 kg
na dotaz
5 kg
na dotaz
15 kg
na dotaz
Uvedené ceny jsou bez DPH.
  Takto označené položky držíme skladem.
  Takto označené položky jsou pouze na objednávku.

dokumentace

Rychlý dotaz
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 nahoru