Děláme věci, které fungují!
» cad   » dokumentace   » foto   » video   » hasoft point   » kontakty   » krok za krokem   » na co se ptáte   » objednávka pro partnery   » stojan   » systémová řešení  

titulní stránka » na co se ptáte

287. Jak použít okenní pásky

Vyhledávání v dotazech a odpovědích
Mám dotazy k okenním páskám (vnější, vnitřní).
1. Jak musí být orientovány strany pásky vzhledem ke směru prostupu par, tedy kterou stranu pásky přiložit ke spáře, kterou chci chránit? Nebo je jedno kterou stranou bude páska (vnitřní, vnější) na spáru přiložena?
2. Na rám okna nalepím pásku akrylovým samolepicím pruhem. Jakým způsobem přilepím pásku na zdivo (Heluz) a jak na XPS? Můžu použít cementové lepidlo (např. stěrkové lepidlo Knauf Quick DSK-FAS B)?

Pozn. Nalepím-li pásku z boku okenního rámu před zapěněním a pak ji přehnu přes spáru a přilepím ke zdivu bude páska orientována obráceně proti tomu nalepím-li ji na pohledouvou (čelní) stranu okenního rámu a přetáhnu přes spáru.
Okenní pásky jsou oboustranně použitelné. Rozlišujeme pouze vnitřní (parotěsnou) a venkovní (paropropustnou) variantu. Podle mého názoru je spolehlivějším řešením nalepení pásky z boku rámu před zapěněním, protože ji pěna „přitlačí“ k oknu a pak po oříznutí pěny použijte pro přilepení pásky např. flexibilní lepidlo. Celoplošné podlepení pásky je opět lepší, protože na ni pak nanesete omítku takže musí dobře držet. Důležité je zejména pečlivé napojení pásek v rozích tak, aby byla celá šířka PU pěny překrytá.
OKENNÍ PÁSKA VENKOVNÍOKENNÍ PÁSKA VNITŘNÍ
«««   všechny dotazy   »»»
S pozdravem Stavbě Zdar na Vaše otázky odpovídá výrobní a technický ředitel Libor Krčál.
© 2003–2017 HASOFT VELKOOBCHOD, s.r.o., Za Nádražím 1098, 588 13 Polná, tel.: +420 567 225 111 mobilní verze | nahoru